KONST / Litografier / Färglitografi 13229301
nr 1322 9301
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 10/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 april 2020
kl 18:21:47
27/4 17:07:04
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt